Новини

    Міжнародний день рідної мови



    Сьогодні на Землі налічується близько 6 тисяч мов — самобутніх, унікальних, неповторних. Половина з них знаходиться на межі зникнення. Щоб уберегти мови від вимирання, за пропозицією держав-членів ЮНЕСКО було проголошено Міжнародний день рідної мови, який вперше відсвяткували 21 лютого 2000 року в Парижі.

    А як же з’явилася така сила-силенна різноманітних мов? Існує цікава біблійна легенда, яку я з радістю вам розповім.

    «Понад чотири тисячі років тому всі люди жили в Месопотамії, тобто в басейні річок Тигра і Євфрата, і розмовляли однією мовою. Оскільки земля цих місць була дуже родючою, то люди жили багато. Від цього вони сильно загордилися і вирішили побудувати вежу до самого неба.

    Вежа все росла і росла у висоту. Нарешті Бог розгнівався на пихатих людей і покарав їх: раптом усі почали розмовляти різними мовами.

    Від цього гордівники перестали розуміти один одного і, покидавши свої знаряддя, припинили будівництво вежі, а потім розійшлися в різні боки Землі. Так вежа залишилася недобудованою, а місто, де відбувалося будівництво і змішалися всі мови, назвали Вавилоном

    Єдиною державною мовою нашої країни є українська. Наша мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для 45 мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Щиро вірю в те, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.

    До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина. Вчитель української мови та літератури Варгатюк Т.Л. організувала  свято «ЇЇ величність-Мова». Учасники декламували вірші про мову, а родзинкою заходу стало розгадування загадок, що стосувалися мови та конкурс під назвою "Пантоміма". Але яке ж свято без гумору? Щирий сміх та бурхливі оплески викликали тавтограми.

    Класними керівниками було проведено: година спілкування «Рідне слово, материнська мова»; «Любіть Україну і мову її солов’їну»; виховна година «Як парость виноградної лози, плекайте мову.

    Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить

    Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни. Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код.

     



    21.02.2019 | Aдмін

    Вернутись назад