Новини

    101 річниця бою під Крутами



    29 січня 2019 року Україна відзначає 101 річницю визначного бою під Крутами. В історії ця битва зовсім невеличка і не є зразком військового мистецтва. Але вона це – символ нескореного духу нашої нації.

    Сьогодні у закладі освіти проведено тематичний виховний захід «Герої Крут – для нащадків взірець», спрямований на виховання в здобувачів освіти патріотизму, поваги до минулого українського народу.

    Учні перенесли усіх присутніх у ті важкі хвилини бою, коли 300 йшло проти тисяч.

    Під Крутами сльози, зітхання тяжке..

    І як же так сталось, здатний хто на таке?

    Стало каменем серце отут біля Крут

    І заповідь божа затоптана в бруд.

    А заповідь п’ята каже: «Не вбий!»…

    Вірші, розповіді учнів супроводжувалися демонстрацією презентації, відеофільмів, відеокліпів. Хвилиною мовчання вшанували полеглих хлопців, які без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу. Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. Нехай подвиг юних українських хлопців буде для нас прикладом, як потрібно любити рідну землю.

     

    ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

    29 січня 2019 року в Україні відзначається 101-річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

    29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

    Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім, під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 хлопців, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

    У квітні 1918 року завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ (відповідно до Брестського договору) українці звільнили від більшовиків майже всю Україну. Отже, бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

    Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів, коли тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

     

     



    29.01.2019 | Aдмін

    Вернутись назад