Новини

    Місячник до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом



    З 24.03.2016 р. по 30.04.2016 р.в загальноосвітній школі І–ІІ ступенів с.Черемошне проходить місячник інформаційно-просвітницьких заходів до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.

    ЗАХОДИ

    щодо проведення в загальноосвітній школі І-ІІ ступенів с.Черемошне місячника до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

    1.Провести інформаційні хвилинки «Все про туберкульоз»» щодо профілактики захворювань на туберкульоз.

    Термін: протягом місячника. Відповідальні:класні керівники, медична сестра.

     2.Виховні години, бесіди з питань формування здорового способу життя, особистої гігієни, дотримання режиму дня, профілактики туберкульозу.

     Термін: протягом місячника. Відповідальні:класні керівники, медична сестра.

    3.Лекція «Причини та наслідки захворювання на туберкульоз».

    Термін: протягом місячникаВідповідальні:класні керівники, медична сестра.

     4.Організувати роботу відео зали (перегляд навчальних – виховних  мультфільмів  «Це повинен знати кожен»  з профілактики захворювання на туберкульоз, вивчення правил особистої гігієни.

    Термін : протягом місячника. Відповідальні: бібліотекар Гаврилюк Ю.Г., Дунда О.О.- педагог-організатор,класні керівники.

     

    5.Конкурси малюнків «Моє здоров’я у моїх руках», «Ні! Шкідливим звичкам».

    Термін : протягом місячника.  Відповідальні:Смульська В.І. – вчитель образотворчого мистецтва.

     

    6.Флеш-моб «Туберкульозу – ні!

    Термін : протягом місячника.  Відповідальні: Дунда О.О.- педагог-організатор.

    7.Організувати книжкові виставки, тематичні полиці «Ми за здоровий спосіб життя» щодо пропаганди здорового способу життя та профілактики захворювання на туберкульоз.

    Термін: протягом місячника .  Відповідальні Гаврилюк Ю.Г. -  бібліотекар.



    Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства. 
    Туберкульоз не ліквідований в жодній країні світу. Починаючи з 90-х років ХХ сторіччя помітно зросла розповсюдженість туберкульозу у всьому світі, в тому числі і на Україні. Третина населення Земної кулі інфікована туберкульозною паличкою.


    З 1995 року в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. Щоденно у нас в країні виявляють приблизно 82 нових випадки захворювання і 30 хворих гине. 
    Відмічається збільшення кількості дітей та підлітків, хворих на туберкульоз. За останнє десятиріччя їх захворюваність збільшилась на 100%. 
    Небезпека сучасної епідемії полягає в тому, що можливо зараження збудником туберкульозу, який стійкий до протитуберкульозних препаратів, і сполучення туберкульозу з ВІЛ-інфекцією (СНІДом).


    Туберкульоз - це інфекційне захворювання, що викликається специфічними збудниками (мікобактеріями) і характеризується переважним ураженням легень, але можливе ураження і всіх інших органів людини.
    На туберкульоз хворіють із часів появи людства. Туберкульозні ураження хребта виявлені під час дослідження останків людини періоду неоліту (5 тисяч років до нашої ери).
    Їх також знаходили у Єгипетських муміях (2700 років до нашої ери).

     


    Основне джерело туберкульозу - хворий бактеріовиділювач. Мікобактерії з організму хворого можуть виділятися з харкотинням, повітрям при диханні, сечею, калом, слиною, спермою, сльозами; з виразок, нориць. Особливо небезпечним для оточуючих є невилікуваний хворий, який кашляє. Відомо, що хворий з активною відкритою формою туберкульозу виділяє у зовнішнє середовище від 20 млн. до 6 млрд. мікобактерій туберкульозу.


    Особам, які доглядають велику рогату худобу насамперед потрібно знати про те, що у хворої на туберкульоз корови вим’я тверде, не болюче, горбкувате, а потім припухає і болить, молока стає обмаль, воно водянисте, з домішками ваткоподібних, сироподібних пластівців та гною, іноді з домішками крові. Джерелом туберкульозної інфекції можуть бути як хворі домашні, так і дикі птахи. Але інфікування від них відбувається дуже рідко.


    ЯК МОЖНА ЗАПОБІГТИ ЗАХВОРЮВАННЮ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ?

    Як вберегтися від туберкульозу:

    1. Турбуватися про своє здоров'я: правильно харчуватися, займатися фізкультурою, спортом, закалюванням, дотримуватися особистої гігієни, бувати на свіжому повітрі, своєчасно звертатися до лікаря при появленні симптомів будь-якого захворювання.

    2. Категорично уникати можливості залучення до шкідливих звичок (паління, вживання або вдихання токсичних речовин та ін.)!

    3. Щорічно досліджуватися на туберкульоз шляхом проведення проби Манту (в школі або в поліклініці за місцем проживання). Підліткам додатково проводиться флюорографічне дослідження. 
    4. Не відмовлятися в зазначених випадках від щеплення проти туберкульозу (БЦЖ). 
    5. Негайно звертатися до лікаря при виявленні симптомів, підозрілих на туберкульоз, або у випадку контакту з хворим на туберкульоз.

    В яких випадках слід звертатися до лікаря - дитячого фтизіатра: 
    1. При виявленні вперше у житті позитивної реакції на пробу Манту (ущільнення) на місці її проведення. 
    2. У випадку збільшення розмірів проби Манту при щорічному її проведенні. 
    3. У випадку, якщо на місці проби Манту з'являється ущільнення (папула) великих розмірів (17 мм і більше), а також пузирьок або ранка (язва). 
    4. Якщо Ви зустрілися з хворим на туберкульоз або з хворими на туберкульоз тваринами. 
    5. Якщо у Вас маються симптоми, які можуть мати місце при туберкульозі. 
    6. В тому випадку, якщо мається довготривале захворювання легень, яке не піддається звичайному лікуванню.

     



    05.04.2016 | Aдмін

    Вернутись назад